Župna kateheza

Župna kateheza

Župna kateheza se održava za sve razrede od prvog do osmog razreda jedan sat tjedno. Kateheze se pripremaju prema okvirnom Planu i programu župne kateheze odobrenom od Hrvatske biskupske konferencije (Župna kateheza u obnovi župne zajednice, NKUHBK, Zagreb 2000). Pohađanje katehetskih susreta evidentira se u posebnim zapisnicima.

Nastojimo roditeljima i djeci uvijek iznova naglašavati i isticati važnost župne kateheze kad je riječ o cjelovitijem i dubljem uvođenju u osobno iskustvo vjere koje se najdjelotvornije uči, slavi i živi u konkretno vjerničkoj zajednici. U tom kontekstu, potičemo djecu na redovito slavljenje nedjeljne svete mise, na češće pristupanje sakramentu pomirenja, na veće sudjelovanje u raznim župskim pobožnostima (križni put, svibanjske i listopadske pobožnosti, zornice), ali također i na uključivanje u različite dječje interesne skupine koje smo osnovali pri župi (ministranti, dječji zbor „Glasnici sv. Bone“, dječje amatersko kazalište „Bonokaz“, čitači, plesna skupina, likovna i kreativna radionica).

Svjesni činjenice da plodonosan pastoralni rad s djecom nije moguć ukoliko istodobno nije popraćen i radom s roditeljima, trudimo se oko pripreme roditeljskih sastanaka. U pripremi i održavanju roditeljskih sastanaka surađuju svi voditelji župne kateheze. Budući da su neki od voditelja ujedno i školski vjeroučitelji, ostvaruje se dobra suradnja između škole i župe.


U našoj župi župnu katehezu izvodimo za sve razrede osnovne škole, kao i za 1. i 2. razred srednje škole.

Pri tome je poseban naglasak na pripremi za sakramente prve svete pričesti (3. osnovne) i svete potvrde (2. srednje).

Poseban dio župne kateheze se odnosi na pripravu odraslih za primanje sakramenata kršćanske inicijacije (krštenje, euharistija, potvrda) KATEKUMENAT.


CJELOVIT RASPORED ŽUPNE KATEHEZE

Osnovna škola
1. razred Četvrtkom 9 ili 15 sati
2. razred Utorkom 9 ili 15 sati
4. razred Utorkom 9:45 ili 15:45 sati
5. razred Petkom 16 sati
6. razred Petkom 16 sati
7. razred Svaki drugi ponedjeljak 16:30 sati
8. razred Svaki drugi ponedjeljak 16:30 sati

Srednja škola
1. razred Svaki drugi ponedjeljak 20 sati

Priprema za sakramente
Prva pričest
(3. razred)
OŠ D. Tadijanovića Utorkom 9 ili 16 sati
OŠ Mitnica Utorkom 9 ili 16 sati
OŠ A. Bauer Četvrtkom 9 ili 15 sati

Sveta Potvrda
(2. razred srednje)
1. skupina Utorkom 20 sati
2. skupina Četvrtkom 20 sati
3. skupina Subotom 10:30 sati

3,387 total views, 1 views today

POBOŽNOST

  • Molitva krunice
    Svaki dan u 18 sati
  • Pobožnost sv. Antunu
    Utorkom prije večernje mise
  • Molitva Časoslova
    Srijedom u 18:15 sati
  • Euharistijsko klanjanje
    Četvrtkom nakon večernje mise
  • Križni put [u korizmi]
    Petkom u 18 sati
    Nedjeljom u 10:30 i 18 sati
  • ŽUPNA KATEHEZA

  • Niži razredi osnovne škole

    1. r. četvrtkom u 15 sati

    2. r. svaki drugi utorak u 15

    4. r. petkom – svaki drugi tjedan u 16

  • Prvopričesnici

    3. r. (A. Bauer) utorkom u 16

    3. r. (D. Tadijanović) svaki drugi utorak od 16 do 17,15

    3. a r. (Mitnica) svaka druga srijeda od 14,15 do 16,10

    3. b r. (Mitnica) svaka druga srijeda od 16,15 do 17.35

  • Viši razredi osnovne škole

    5., 6. r. petkom – svaki drugi tjedan u 17

    7. r. petkom u 17

    8. r. petkom u 20:00

  • Srednja škola
    1. r. petkom u 20 sati (Frama)
  • Krizmanici
    1. skupina: ponedjeljkom u 20 sati
    2. skupina: četvrtkom u 20 sati
    3. skupina: subotom u 10 sati
  • TJEDNI ŽUPNI SUSRETI

  • Frama

    Petkom u 20:00 sati

  • Zbor sv. Cecilije
    Utorkom i petkom nakon večernje mise
  • Zbor mladih “Vis Damjan”
    Četvrtkom u 19:30 sati
  • Dječji zbor “Glasnici sv. Bone”
    Subotom u 10 sati
  • Molitvena zajednica
    Ponedjeljkom nakon večernje mise
  • Ministranti
    Subotom u 11 sati
  • Zajednica sv. Marte
    Ponedjeljkom u 8 sati
  • Framica
    subotom u 11 sati
  • MJESEČNI ŽUPNI SUSRETI

  • Franjevački svjetovni red
    Prve srijede u mjesecu nakon večernje mise
  • Obiteljska zajednica
    Treće srijede u mjesecu nakon večernje mise
  • Vjera i svjetlo
    Druge nedjelje u mjesecu u 17 sati