VELIKI TJEDAN OČIMA PJESNIKA

UVEČER DOJAVIŠE
Uvečer dojaviše –
Isus je u grobu,
izmučen do besmisla,
satrven do kosti.
bol Mariju skameni,
Marti proždre utrobu…
Lazar već je prebrodio
sumnju do milosti.
Petar Elez

URANJEN U KRISTA
U ranama svježim
zračno je i čisto –
ni truna od trna
i hrđe s čavala.
Dok uranjen ležim
s ugrobljenim Kristom
propire me svjetlost
uskrsnoga vala.
Petar Elez

TVOJA GOLGOTA
Učitelju, rekoše mi da pustinje
nemaju staza i da su prohodi
kroz pustinju nemogućnost većini.
Govore da ludi u njima lome
vratove, a da se mudri drže prvotna
potoka. Ne pokušavaju ući u
pustinju i stići do Rijeke, jer malo je
mješina i deva je malo, a pustinja je
beskrajna i prepuna žeđi.
O Rijeci govore vjekovima.
Uvijek je bilo ludih i mudrih.
Ludima ne znamo završetka.
Mudrima što pokraj obilata potoka
nestaju, iako nisu zagazili ni stope
kroz pustinju, ostaje tajnovito
hodanje sumanutih pješaka, jer
polaze par tisuća godina, bez
mješina i bez deva, sami sa srcem.
Rabi, rekoše mi, a njih je manje,
da Tvoji koraci ostaše u pustinji
i da su putokaz, kažu…
Oni čela označuju Tvojom
Golgotom i odlaze šutke.
Ne vraćaju se. Za Tvojim koracima
redaju stope stoljeća…
Dokle ovo hodanje, Učitelju?!
Koliko godina traje Golgota?!
Ivan Tolj

POBOŽNOST

  • Molitva krunice
    Svaki dan u 18 sati
  • Pobožnost sv. Antunu
    Utorkom prije večernje mise
  • Molitva Časoslova
    Srijedom u 18:15 sati
  • Euharistijsko klanjanje
    Četvrtkom nakon večernje mise
  • Križni put [u korizmi]
    Petkom u 18 sati
    Nedjeljom u 10:30 i 18 sati
  • ŽUPNA KATEHEZA

  • Niži razredi osnovne škole

    1. r. četvrtkom u 15 sati

    2. r. svaki drugi utorak u 15

    4. r. petkom – svaki drugi tjedan u 16

  • Prvopričesnici

    3. r. (A. Bauer) utorkom u 16

    3. r. (D. Tadijanović) svaki drugi utorak od 16 do 17,15

    3. a r. (Mitnica) svaka druga srijeda od 14,15 do 16,10

    3. b r. (Mitnica) svaka druga srijeda od 16,15 do 17.35

  • Viši razredi osnovne škole

    5., 6. r. petkom – svaki drugi tjedan u 17

    7. r. petkom u 17

    8. r. petkom u 20:00

  • Srednja škola
    1. r. petkom u 20 sati (Frama)
  • Krizmanici
    1. skupina: ponedjeljkom u 20 sati
    2. skupina: četvrtkom u 20 sati
    3. skupina: subotom u 10 sati
  • TJEDNI ŽUPNI SUSRETI

  • Frama

    Petkom u 20:00 sati

  • Zbor sv. Cecilije
    Utorkom i petkom nakon večernje mise
  • Zbor mladih “Vis Damjan”
    Četvrtkom u 19:30 sati
  • Dječji zbor “Glasnici sv. Bone”
    Subotom u 10 sati
  • Molitvena zajednica
    Ponedjeljkom nakon večernje mise
  • Ministranti
    Subotom u 11 sati
  • Zajednica sv. Marte
    Ponedjeljkom u 8 sati
  • Framica
    subotom u 11 sati
  • MJESEČNI ŽUPNI SUSRETI

  • Franjevački svjetovni red
    Prve srijede u mjesecu nakon večernje mise
  • Obiteljska zajednica
    Treće srijede u mjesecu nakon večernje mise
  • Vjera i svjetlo
    Druge nedjelje u mjesecu u 17 sati